pátek 19. června 2009

The Shield

Před nedávnem jsem začal hledat nějaký nový seriál, na který by se dalo koukat. Seriály jako je Lost nebo Prison break už mě po těch několika sériích začaly nudit. Mé pozornosti neunikl americký seriál (v Americe prostě momentálně točí NEJ seriály :-)) The Shield.

Jedná se o seriál z policejního prostředí, který je vysílán od roku 2002. V této době běží v Americe poslední 7. série tohoto seriálu. Seriál se odehrává na policejním okrsku, který má na starosti jednu z částí Los Angeles. Hlavní děj seriálu se točí okolo zásahové jednotky, kterou vede detektiv Vic Mackey. Tato jednotka používá pro chytání zločinců metody, které jsou za hranicí zákona. Celá stanice o jejich metodách ví, ale vždy se po sobě snaží zahladit stopy, aby po nich nezůstaly žádné důkazy. Jednotka má úspěchy a tak se vedoucí moc nezajímají jaké metody byly použity pro vyřešení případů.

Seriál je velmi návykový, už po shlédnutí prvního dílu chce človék hned vidět další a další. Jedná se o kvalitní seriál, ve kterém člověk dopředu neví co se bude dít za několik chvil. Tento seriál můžu jen doporučit.

České fan stránky naleznete zde. Oficiální stránky seriálu zde.

2 komentáře: